Marka, tescil edilerek korunmasının önemi olduğu kadar tescil sonrası korumanın devam etmesinin de önemi çok büyüktür. Çünkü firmalar tescil belgesi sahibi olduktan sonra sadece markanın yenilenme sürecinde işlem yapılacağının bilincindedir. Hâlbuki markanın bilinirliği ve kalitesinin korunması, tescil aşamasından sonra düzenli takip edilmesi ile en üst seviyeye ulaşacaktır.

Markanın tanınmışlığından haksız fayda sağlayabilecek, tüketici cephesinde ürünlerin karıştırılabileceği düzeyde yapılan marka başvurulanın Türk Patent Enstitüsü nezdinde düzenli olarak takip edilmesi gerekmektedir. Türk Patent Enstitüsü Resmi Marka Bülteninde aylık olarak yayınlanan marka başvurularının her ay düzenli olarak taranmalı, Ses, yazılış, şekilsel benzerlikler taşıyan marka başvurularının önleminin alınması gerekir. Aksi takdirde başvuru tescile bağlanacak ve daha sonra külfeti daha da ağır olacak dava süreci başlayacaktır.

Müvekkillerimizin bu mağduriyeti yaşamaması firmamız için büyük önem taşımakta olup; yayın sürecinde olan markaların düzenli olarak takibi ofisimiz tarafından yapılmakta ve benzer marka itiraz dilekçeleri, 3. kişilerce yapılan itiraza karşı görüş dilekçeleri vekillerimiz tarafından özenle ve dikkatlice hazırlanmaktadır.